Najnowszy

Zarezerwuj swoje szkolenia ogólnodostępne

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Pracowników, Handlowców do uczestnictwa w naszych szkoleniach: Podstawowe Mentorskie Techniki : budowanie i utrzymywanie relacji mentorskich - wariant profesjonal

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla instytucji charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że organizacje niedochodowe realizują często interesujące projekty i rekrutują do nich pełnych energii wolontariuszy, to odczuwają brak eksperckiego przygotowania z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle ich nie stać.

Trenerzy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na nieodpłatne warsztaty z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie instytucje, jak i indywidualni aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak beneficjenci winni zapewnić miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – kompetencje lidera

zespół i efekt synergii

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

planowanie zadań 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak trenerzy nie gwarantują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Ograniczenie stanowi liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc i uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – mówi Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że prowadzone przez wolontariuszy kampanie będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących organizacjach. Tam pomoc doradcza i nauka są często potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: